Hogyan fotózzuk nyuszinkat
Az állatok a fotósok kedvenc témái közé tartoznak, arról nem is beszélve, hogy manapság a legtöbb nyuszi is teljes jogú családtag. Így teljesen érthető, ha a Gazdik szeretnének jól sikerült fotókat készíteni kedvencükről. Ehhez szeretnénk némi segítséget nyújtani.
-
Mielőtt fényképezni kezdenénk kedvencünket, gondoljuk át a következőket: az állatok ugyan nem tudnak beszélni, de a maguk módján képesek kommunikálni. Ha azt akarjuk, hogy olyat tegyen, amihez nincs kedve, nem lesz jókedvű és ez a képen is meglátszik majd. Az állatok hamar ráunnak a "pózolásra", az egy helyben maradásra. Ezért nagyon gyorsan kell dolgozni.
-
Még az előzőhöz kapcsolódóan, a legjobb ha mindig készenlétben állunk, a fényképezőgépünk is mindig készenlétben van, mert a legjobb képek a spontán pillanatok elkapásakor szoktak készülni.
-
Próbáljuk kedvencünket természetes környezetben fényképezni. (Pl. fű, kert) Elég, ha egy kis füves tisztásunk van, a nyuszit úgyis közelről fényképezzük, nem kell, hogy egy egész rét legyen a háttérben.
-
Válasszunk érdekes hátterű nézőpontot és ügyeljünk, hogy a képbe ne kerüljenek be csúnya rácsok, tárgyak vagy épületek.
-
Néha készíthetünk a nyuszi ketrecéről is képet, hogy megörökítsük életterét, de szerencsésebbek a ketrec nélküli képek, hogy ne a bezártságot érezzük a képről, hanem a szabadságot.
-
Célszerű nyuszinkat valódi élethelyzetekben lencsevégre kapni. (Pl. éppen szaglászik, játszik, vagy érdeklődik valami iránt.)
-
Válasszunk a nyuszi színéhez kontrasztos hátteret. Ez nagyon fontos, hogy a nyuszi kiemelkedjen a háttérből.
-
A legjobb, ha természetes fényt használunk, mert a vakutól piros lesz a nyuszink szeme és a színek sem lesznek valósághűek. (Általában a fényképezőgépen található "Pirosszem effektus" gomb sem segít a pirosszem kivédésében. :( )
-
Próbáljunk a szemekre koncentrálni, ez akkor működik a legjobban, ha világos a nyuszink, hatalmas sötét szemekkel.
-
Ha szeretnénk, hogy a nyuszink a képen felénk figyeljen, legyen nálunk valami, amivel érdekes hangot tudunk előidézni (Pl. sípoló, csörgő játék, telefon, stb), ezzel felkelthetjük figyelmét és nincs is más dolgunk, mint gyorsan kattintani, mert hamar másfelé fog ismét figyelni.
-
Készítsünk sok képet, kattintgassunk rendületlenül, mert nem valószínű, hogy mindegyik jól fog sikerülni.
-
Legyünk nagyon türelmesek és ne csüggedjünk, ha sok a rosszul sikerült kép, a mai digitális fotózás mellett ez már nem probléma.
Az állatok többsége gyorsabban növekszik az embereknél. Fotózzuk őket folyamatosan: eleinte hetente, majd havonta örökítsük meg őket (kb. 8 hónapos korukig, aztán már elég ritkábban is), így érdekes naplót kapunk a fejlődésükről.
Sok sikert és várjuk a jól sikerült fotókat Fotópályázatunkra! :o)
|